השאלה מבוגרים

שלום לכולם,

 

קרוליין לא הייתה אמורה להיות בלונדון לבדה. נסיעות חגיגיות לכבוד יום נישואים אמורות להיות אירוע לשניים, אבל עקב גילוי מטלטל היא מגיעה לבדה, המומה וכואבת, לעיר שתמיד חלמה עליה. בניסיון להסיח את דעתה קרוליין מצטרפת לסיור חיפוש אוצרות ליד נהר התמזה ומוצאת בקבוקון ישן של רוקחים ועליו חריטה מסתורית.

יותר ממאתיים שנה לפני כן, בירכתי סמטה חשוכה בלונדון, ממתינה נלה בחנות הרוקחים הנסתרת שלה ללקוחה חדשה. בעברה הייתה נלה מרפאה מכובדת, אבל כיום משמש אותה הידע שצברה למטרה אחרת: היא מוכרת לנשים במצוקה רעלים שישמשו אותן לרצוח את הגברים האכזריים בחייהן. אבל הלקוחה החדשה שלה שונה: היא ילדה בת שתים־עשרה, ובין השתיים מתפתחת חברות בלתי צפויה שמחוללת רצף אירועים העתיד לסכן את עולמה של נלה ולחשוף את הנשים הרבות שעזרה להן.

.

בלונדון של ימינו קרוליין יוצאת לחקור את מקורו של הבקבוק ומבינה שמצאה קצה חוט לתעלומה שרדפה את לונדון מאתיים שנה קודם לכן. ככל שהיא מוסיפה לחקור מתנגשים חייה של קרוליין עם חייהן של נלה ושל בת חסותה הצעירה ברצף אירועים בלתי צפוי ועוצר נשימה.

 

הרוקחת האבודה הוא רומן היסטורי מותח ומרתק. הוא הפך לרב־מכר מייד עם צאתו לאור, נמכר לתרגום ליותר  מ־30 שפות וזכויות ההסרטה שלו נמכרו ל'פוקס'.

שלום לכולם, אנחנו ממשיכים עם הרומנים ההיסטוריים,

 

 

סולין רוסל גדלה במשפחה שהתמחתה בסופים טובים: במשך
דורות רבים משפחתה ניהלה סלון כלות אקסקלוסיבי ומפורסם
בפריז. על פי השמועה, בשמלות של סלון רוסל היה קסם מיוחד:
כלה שתלבש שמלה בעיצובם ביום כלולותיה, מובטחים לה חיים
של אושר זוגי. אבל סולין עצמה לא זוכה באושר הזה – מלחמת
העולם השנייה מביאה לפתחה אובדן אחר אובדן, ובלית ברירה
היא בורחת לאמריקה ומנסה לפתוח בחיים חדשים.
שנים רבות לאחר מכן רורי גרנט, צעירה שחוותה לא מכבר אובדן
משלה, מחליטה להגשים חלום ישן ושוכרת בניין מוזנח כדי לפתוח
בו גלריה. באחד החדרים היא מוצאת קופסה מלאה מכתבים
ושמלת כלה ישנה שמעולם לא נלבשה. כשהיא מגיעה להחזיר
אותם לבעלת הבניין – סולין – מתפתח בין השתיים קשר אמיץ, והן
מוצאות אוזן קשבת ומשתפות זו את זו בסיפור חייהן, באובדן שחוו
ובתקוות לעתיד.


שומרת הסופים הטובים הוא רומן היסטורי נוגע ללב ומלא קסם שנע בין פריז של מלחמת העולם השנייה לבוסטון של ימינו, ומספר על גורל, על הזדמנויות שניות ועל תקווה – אבודה וחדשה. הוא תורגם ל־ 13 שפות וכיכב ברשימות רבי־המכר במשך שבועות רבים.

שלום לכולם,

אחרי שני רומנים היסטוריים, אפשר לעבור לקריאה קצת אחרת, והפעם

חדוות האנוכיות.  אז בואו נתחיל:

 

 

אָנוִכִי (תואר): מי שמבקש את תועלתו, הנאתו ורווחתו האישית או מתרכז בהן בלי להתחשב באחרים

אהבה עצמית היא רעיון שכל אחד ואחת מאיתנו יכולים להתחבר אליו — בתנאי שלפני כן כבר עשינו את מה שהיינו חייבים לעשות למען אחרים. הבעיה היא שאחרי שעשינו את זה, בדרך כלל כבר לא נשארו לנו מספיק זמן או אנרגיה לעצמנו. לעתים קרובות, אנחנו כל כך ממהרים לדאוג לצרכיהם של אחרים, שאנחנו שוכחים שיש לזה מחיר, והמחיר הזה הוא אנחנו

 האם אתם מסכימים להגיע לאירועים רק כדי לשמח אחרים
- האם אנשים מתארים אתכם כ"נחמדים מדי"?
- האם אתם מוצאים את עצמכם לעתים קרובות תשושים רגשית וגופנית

אם כן, הגיע הזמן להכיר את הצד המעשי של האהבה העצמית, וללמוד להציב גבולות כדרך חיים

אתם לא אשמים, כמובן. מגיל צעיר מלמדים אותנו להציב את צרכי הזולת לפני הצרכים שלנו. כתוצאה מכך, לעתים קרובות לא נשארים לנו זמן ואנרגיה לדברים החשובים באמת: לטיפול בעצמנו, לבירור מי אנחנו ובעיקר – מה אנחנו באמת רוצים.

חדוות האנוכיות מאת המאמנת והמרצה מישל אלמן הוא מדריך מעשי להצבת גבולות. הספר מכיל תרגילים פשוטים ליישום, שילמדו אתכם לדרוש ולקבל את המגיע לכם, לסלק מחייכם מערכות יחסים רעילות ובעיקר לאהוב את עצמכם באמת (וגם אנשים אחרים).

בברכה וקריאה נעימה,

את הספרים אפשר למצוא במדור השאלת מבוגרים